Sitemizden Üyeliksiz Hızlı Alışveriş İmkanı Bulunmaktadır..

HAZKAT PROFESYONEL GIDA ÜRÜNLERİ RESMİ SATIŞ SAYFASINA - Hoş Geldiniz

ŞARAP MAYASI + BESİN 23 LT İÇİN


30.00 TLŞARAP MAYASI 

Maya, şarap yapım sürecinin en önemli bileşenlerinden biridir. Doğru mayanın kullanımı yalnız fermantasyon esnasında optimum sonuca ulaşmada değil aynı zamanda nihai şarabın aroma ve tat yapısının oluşması için çok önemlidir. Belli bir şarap markası için doğru mayayı kullanmak iyi ve kaliteli şarap elde etmenin temel garantisidir. Şarap yapımında tazelik, lezzet ve üzümden gelen aromatik özelliklerin korunması için, farklı mayaların farklı aroma bileşenleri üretmesi ve farklı sıcaklık ve hızlarda çalıştığı gerçeği göz önünde bulundurarak uygun mayanın seçimi çok önemlidir. 

Bu saccharomyces cerevisiae maya üzümden gelen aromatik özellikleri öne çıkarırken, %14-16 alkol dayanımı ile sek şarap üretiminde ve meyve şaraplarında güvenli ve tekrar edilebilir sonuçlar verir. 

 

Optimum çalışma sıcaklığı: 18-25 C

Büyük gramajlı ambalajlardan bölünerek paketlenmiştir.

MAYA BESİNİ

PROFERM H+2 , olumsuz aromalardan sorumlu fermantasyon yan ürünlerini adsorbe etme özelliğine sahip, inaktif mayalardan elde edilmiş bir maya besinidir.VİTAMINLER VE AMİNO ASİT İÇERİR MÜKEMMEL SONUÇ İÇİN TASARLANMIİ BESİNDİR

 

Uygulama: Netarom, tat ve aroma redüksiyonunun gözlemlendiği (alkol ya da malolaktik fermantasyon sonu) aşamada kırmızı ya da beyaz şaraplara, ağırlığının 4 - 5 katı suya topaklanmayı engelleyecek şekilde yavaşça karıştırılarak eklenir ve daha sonra şaraba ilave edilir.

SET OLARAK MİNİMUM 19 MAKSİMUM 23 LİTRE İÇİN YETERLİDİR

Büyük gramajlı ambalajlardan bölünerek paketlenmiştir.

MENŞEİ ÜLKE : ALMANYA 

PROFESYONEL PAKETLERDEN BÖLUNEREK PAKETLENMEKTEDİR

ÜRÜNLERİN TETT BILGILERI PAKET ÜZERİNDE YAZMAKTADIR 

ELIMIZDEKI PARTININ SON KULLANMA TARİFİ 10/02/2022 DİR

HAZKAT PERAKENDE GIDA VE PROFESYONEL DANIŞMANLIK TİC. LTD. ŞTİ.

UYARI

Bu site 24 yaş ve üzeri için uygun olup, kanunlar çerçevesinde belirlenen hobi amaçlı üretimler için yardımcı malzemeler içerir. Firmamız hiç bir şekilde alkollü içki satışı, reklamı, tanıtımı yapmaz ve kesinlikle bu ürünlerin satışı ile ilgili özendirici faaliyetlerde bulunmaz. 24 yaşından küçükseniz ya da site kullanım şartlarını kabul etmiyorsanız siteden çıkmanız gerekmektedir.

*4733 sayılı TAPDK Kanunu' nun 8. maddesi uyarınca yılda 350 litreyi aşmamak kaydıyla evde fermente içecek üretimine izin verilmekle birlikte bu ürünlerin satışı kesinlikle yasaktır. İlgili kanunları ve detaylarını bilmek ve uymak tüketici sorumluluğundadır.